Ota yhteyttä

Kuinka voimme auttaa?

Tarjoamme sinulle henkilökohtaista ja asiantuntevaa palvelua missä tahansa oletkin. Tältä sivulta löydät kaikki Neles-toimipisteet sekä myynti-, sijoittaja, media- ja urakontaktien yhteystiedot ympäri maailmaa. Lisäksi löydät alta myös Suomen myyntimme yhteystiedot.

Toimipisteet ja yhteystiedot

Etsi lähin toimipiste ja ota yhteyttä

Pääkonttori

Neles Oyj

POSTIOSOITE
PL 304, FI-01301, Vantaa, Finland

KÄYNTIOSOITE
Vanha Porvoontie 229, FI-01380, Vantaa Finland
Puh: +358 10 417 5000
Ajo-ohjeet

Suomen myynti

Ota yhteyttä Neleksen asiantuntijoihin. Vastaamme mielellämme kysymyksiisi.

Suomen myynti, pääkonttori
Neles Finland Oy
Vanha Porvoontie 229
01380 Vantaa
Puh: +358 10 417 5000

Sähköposti: myynti.flowcontrol@neles.com

Vantaa

Jyrki Koskela

Head of Sales & Service, Finland and Baltics

jyrki.koskela@neles.com 

p. +358 400 420895

LinkedIn

 

Marko Lindeman

Sales Director

marko.lindeman@neles.com 

p. +358 40 515 3656

LinkedIn

 

Niina Luoma

Marketing

niina.luoma@neles.com

p. +358 45 638 8187

LinkedIn

 

Jukka Jernström

Key Account Manager

jukka.jernstrom@neles.com 

p. +358 40 567 1996

LinkedIn

 

Pirjo Nyberg

Sales Manager

pirjo.nyberg@neles.com 

p. +358 40 522 8772

LinkedIn

 

Mikko Tikka

Sales Manager

mikko.tikka@neles.com

p. +358 44 304 1656

LinkedIn

 

Tommi Martikainen

Area Sales Manager

tommi.martikainen@neles.com 

p. +358 50 561 5171

 

Sami Hakulinen

Service Engineer

sami.hakulinen@neles.com

p. +358 40 527 4642

LinkedIn

Jukka Kärkkäinen

Technical Sales Manager

jukka.h.karkkainen@neles.com

p. +358 50 317 1405

 

Eeva Vistbacka

Technical Sales Engineer

eeva.vistbacka@neles.com 

p. +358 50 317 0925

LinkedIn

 

Mikko Barck

Technical Sales Engineer

mikko.barck@neles.com 

p. +358 50 355 8444

LinkedIn

 

Inna Toivanen

Technical Sales Engineer

inna.toivanen@neles.com 

p. +358 40 588 0273

LinkedIn 

 

Tilaustenkäsittely

Soile Tervo

Sales Coordinator

soile.tervo@neles.com

p. +358 40 559 5975

 

Sari Nielikäinen

Sales Coordinator

sari.nielikainen@neles.com

p. +358 40 717 7486

 

Anne Niittymaa

Sales Coordinator

anne.niittymaa@neles.com

p. +358 40 705 6965

 

August Danson

Service Coordinator

august.danson@nelespartners.com

p. +358 50 444 1176

LinkedIn

 

Tuula Lösönen

Service Coordinator, huoltotilaukset

tuula.losonen@neles.com

p. +358 40 839 0707

 

Atte Raatikka

Summer Trainee, Sales Coordinator

atte.raatikka@neles.com

p. +358 50 353 1222

Tampere

Petri Reponen

Sales Manager

petri.reponen@neles.com 

p. +358 40 747 4528

 

Ilpo Kuusela

Sales Manager

ilpo.kuusela@neles.com

p. +358 40 577 9716

Rauma

Kai Heinilä

Sales Manager

kai.heinila@neles.com 

p. +358 40 581 1114

Lappeenranta

Ossi Uronen

Sales Manager

ossi.uronen@neles.com

p. +358 40 568 6732

Kemi

Kari Rimpisalo

Sales Manager

kari.rimpisalo@neles.com

p. +358 40 581 1115

LinkedIn

Oulu

Veli-Pekka Meriläinen

Sales Manager

veli-pekka.merilainen@neles.com

p. +358 40 557 3607

Jyrki Koskela

Head of Sales & Service, Finland and Baltics

jyrki.koskela@neles.com 

p. +358 400 420895

LinkedIn

 

Marko Lindeman

Sales Director

marko.lindeman@neles.com 

p. +358 40 515 3656

LinkedIn

 

Niina Luoma

Marketing

niina.luoma@neles.com

p. +358 45 638 8187

LinkedIn

 

Jukka Jernström

Key Account Manager

jukka.jernstrom@neles.com 

p. +358 40 567 1996

LinkedIn

 

Pirjo Nyberg

Sales Manager

pirjo.nyberg@neles.com 

p. +358 40 522 8772

LinkedIn

 

Mikko Tikka

Sales Manager

mikko.tikka@neles.com

p. +358 44 304 1656

LinkedIn

 

Tommi Martikainen

Area Sales Manager

tommi.martikainen@neles.com 

p. +358 50 561 5171

 

Sami Hakulinen

Service Engineer

sami.hakulinen@neles.com

p. +358 40 527 4642

LinkedIn

Jukka Kärkkäinen

Technical Sales Manager

jukka.h.karkkainen@neles.com

p. +358 50 317 1405

 

Eeva Vistbacka

Technical Sales Engineer

eeva.vistbacka@neles.com 

p. +358 50 317 0925

LinkedIn

 

Mikko Barck

Technical Sales Engineer

mikko.barck@neles.com 

p. +358 50 355 8444

LinkedIn

 

Inna Toivanen

Technical Sales Engineer

inna.toivanen@neles.com 

p. +358 40 588 0273

LinkedIn 

 

Tilaustenkäsittely

Soile Tervo

Sales Coordinator

soile.tervo@neles.com

p. +358 40 559 5975

 

Sari Nielikäinen

Sales Coordinator

sari.nielikainen@neles.com

p. +358 40 717 7486

 

Anne Niittymaa

Sales Coordinator

anne.niittymaa@neles.com

p. +358 40 705 6965

 

August Danson

Service Coordinator

august.danson@nelespartners.com

p. +358 50 444 1176

LinkedIn

 

Tuula Lösönen

Service Coordinator, huoltotilaukset

tuula.losonen@neles.com

p. +358 40 839 0707

 

Atte Raatikka

Summer Trainee, Sales Coordinator

atte.raatikka@neles.com

p. +358 50 353 1222

Petri Reponen

Sales Manager

petri.reponen@neles.com 

p. +358 40 747 4528

 

Ilpo Kuusela

Sales Manager

ilpo.kuusela@neles.com

p. +358 40 577 9716

Kai Heinilä

Sales Manager

kai.heinila@neles.com 

p. +358 40 581 1114

Ossi Uronen

Sales Manager

ossi.uronen@neles.com

p. +358 40 568 6732

Kari Rimpisalo

Sales Manager

kari.rimpisalo@neles.com

p. +358 40 581 1115

LinkedIn

Veli-Pekka Meriläinen

Sales Manager

veli-pekka.merilainen@neles.com

p. +358 40 557 3607

Suomen huolto

Ota yhteyttä Neleksen huoltoon. Alla huoltopisteidemme numerot sekä yhteyshenkilöt eri paikkakunnilla.

Huoltopisteiden puhelinnumerot:

Lappeenranta: puh: 010 417 5346 
Jämsänkoski: puh: 010 417 5169
Kemi: puh: 010 417 5362
Rauma: puh: 010 417 5221
Vantaa: puh: 010 417 5710

 

Vantaa

Olli Repo

Sales Manager

olli.repo@neles.com

p. +358 40 703 5232

 

Hanna Valtonen

Service Manager

hanna.valtonen@neles.com 

p. +358 50 317 3860

 

Merja Åberg

Service Coordinator

merja.aberg@neles.com 

p. +358 50 317 1220

 

Anne Pollari

Service Coordinator

anne.pollari@neles.com 

p. +358 50 3171216

Rauma

Joni Hukkanen

Service Supervisor

joni.hukkanen@neles.com

p. +358 40 835 2519

LinkedIn

Anssi Alanne

Service Engineer

anssi.alanne@neles.com 

p. +358 50 336 7378

Janne Penttinen

Service Technician

janne.penttinen@neles.com

p. +358 50 413 0927

Samuli Jalava

Service Engineer

samuli.jalava@neles.com

p. +358 40 526 1103

Lappeenranta

Jyrki Vilkko

Service Execution Manager

jyrki.vilkko@neles.com

p. +358 50 317 3659

 

Vesa Raunila

Service Supervisor

vesa.raunila@neles.com

p. +358 44 291 2975

LinkedIn

 

Jani Leppänen

Service Technician

jani.leppanen@neles.com

p. +358 40 751 5670

 

Tommi Rautiainen

Service Technician

tommi.rautiainen@neles.com 

p. +358 40 074 4039

Kouvola

Mikko Ritari

Service Engineer

mikko.ritari@neles.com

p. +358 40 767 4116

Jämsänkoski

Markus Oksjärvi

Service Engineer

markus.oksjarvi@neles.com

p. +358 40 060 9625

 

Tommi Aarnio

Service Technician

tommi.j.aarnio@neles.com

p. +358 50 322 7356

Pietarsaari

Patrik Pesola

Service Engineer

patrik.pesola@neles.com

p. +358 50 514 7289

 

Mikko Tiala

Service Technician

mikko.tiala@neles.com

p. +358 40 596 9506

Kemi

Seppo Lappalainen

Service Supervisor

seppo.lappalainen@neles.com 

p. +358 40 567 2692

 

Kari Arponen

Service Technician

kari.arponen@neles.com

p. +358 40 751 5670

 

Jesse Korhonen

Service Engineer

jesse.korhonen@neles.com

p. +358 50 473 8150

 

Aleksi Koivisto

Service Technician

aleksi.koivisto@neles.com

p. +358 50 317 1122

 

Jimi Pennanen

Service Technician

jimi.pennanen@neles.com 

p. +358 50 401 2254

 

Pertti Puurunen

Resident Engineer

pertti.puurunen@neles.com

p. +358 40 721 8642

Olli Repo

Sales Manager

olli.repo@neles.com

p. +358 40 703 5232

 

Hanna Valtonen

Service Manager

hanna.valtonen@neles.com 

p. +358 50 317 3860

 

Merja Åberg

Service Coordinator

merja.aberg@neles.com 

p. +358 50 317 1220

 

Anne Pollari

Service Coordinator

anne.pollari@neles.com 

p. +358 50 3171216

Joni Hukkanen

Service Supervisor

joni.hukkanen@neles.com

p. +358 40 835 2519

LinkedIn

Anssi Alanne

Service Engineer

anssi.alanne@neles.com 

p. +358 50 336 7378

Janne Penttinen

Service Technician

janne.penttinen@neles.com

p. +358 50 413 0927

Samuli Jalava

Service Engineer

samuli.jalava@neles.com

p. +358 40 526 1103

Jyrki Vilkko

Service Execution Manager

jyrki.vilkko@neles.com

p. +358 50 317 3659

 

Vesa Raunila

Service Supervisor

vesa.raunila@neles.com

p. +358 44 291 2975

LinkedIn

 

Jani Leppänen

Service Technician

jani.leppanen@neles.com

p. +358 40 751 5670

 

Tommi Rautiainen

Service Technician

tommi.rautiainen@neles.com 

p. +358 40 074 4039

Mikko Ritari

Service Engineer

mikko.ritari@neles.com

p. +358 40 767 4116

Markus Oksjärvi

Service Engineer

markus.oksjarvi@neles.com

p. +358 40 060 9625

 

Tommi Aarnio

Service Technician

tommi.j.aarnio@neles.com

p. +358 50 322 7356

Patrik Pesola

Service Engineer

patrik.pesola@neles.com

p. +358 50 514 7289

 

Mikko Tiala

Service Technician

mikko.tiala@neles.com

p. +358 40 596 9506

Seppo Lappalainen

Service Supervisor

seppo.lappalainen@neles.com 

p. +358 40 567 2692

 

Kari Arponen

Service Technician

kari.arponen@neles.com

p. +358 40 751 5670

 

Jesse Korhonen

Service Engineer

jesse.korhonen@neles.com

p. +358 50 473 8150

 

Aleksi Koivisto

Service Technician

aleksi.koivisto@neles.com

p. +358 50 317 1122

 

Jimi Pennanen

Service Technician

jimi.pennanen@neles.com 

p. +358 50 401 2254

 

Pertti Puurunen

Resident Engineer

pertti.puurunen@neles.com

p. +358 40 721 8642

Yritysyhteystiedot

Tietosi ovat turvassa. Tutustu tietosuojaan ja lue lisää.